tubitak ve gökyüzü gözlem şenlikleri

Image Hosted by ImageShack.us
yeğenim tubitakta araştırma görevlisi ban böyle bir etkinlikten bahsedince sizlerle paylaşmak istedim bu tür etkinlilere ve bilimsel deneylere ailecek katılmanızı öneririm keşke şenlik döneminde bende antalyada olsaydım

12. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği Antalya'da Düzenlenecek

Temel amacı astronomiyi ve bilimi sevdirmek olan ve artık gelenekselleşen TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği’nin onikincisi, 24-27 Temmuz 2009 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

12. TÜBİTAK Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği, TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi tarafından iki adımda gerçekleştirilecek. 24-27 Temmuz 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ilk etkinlikte, Ulusal Gözlemevi’nin de bulunduğu Saklıkent Mevkii’nde uzmanlar eşliğinde gökcisimleri gözlenecek.

28-29 Temmuz 2009 tarihlerindeki Halk Etkinliği ise Antalya Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi içinde bulunan Bilim ve Toplum Merkezi’nde (BİTOM) halka açık olarak tüm gece boyunca devam edecek. BİTOM etkinliği gökyüzü ile tanışmak isteyen herkes için her hafta perşembe günleri halka açık olarak hizmet veriyor.

TÜBİTAK  Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği ile ilgili bilgilere http://senlik.tug.tubitak.gov.tr adresinden ulaşılabilir.
TUBİTAKIN İNTERNET ADRESİ ÇOK GÜZEL BİR SAYFA ÇOCUKLARINIZA VE SİZE ÖNERİRİM 
                                          http://www.tubitak.gov.tr/
                                          

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !